2017 2019
HOME | YEARS | RACES | STANDINGS | RULES
Monday, September 3, 2018
Event 9 Event 10

Victory 10k
Event 11
Winners (Event 10)
Overall (50)
Men (35) Women (15)
1 Daniel Strike 0:34:33 1 Stephanie Price 0:37:00
2 Daniel Peters 0:34:34 2 Melissa Gacek 0:38:03
3 Robert Economy 0:36:13 3 Lisa Baumert 0:38:21
4 Nathan Campeau 0:36:24 4 Melissa Agnew 0:38:36
5 Jim Holovnia 0:37:03 5 Andriette Wickstrom 0:44:52
6 Jason Chrudimsky 0:37:07 6 Marise Widmer 0:48:22
Age divisions
M18-34 1 Daniel Peters 0:34:34 W18-34 1 Stephanie Price 0:37:00
M35-39 1 Nathan Campeau 0:36:24 W35-39 1 Nissa Larson 0:52:38
M40-44 1 Jason Chrudimsky 0:37:07 W40-44 1 Melissa Gacek 0:38:03
M45-49 1 Daniel Strike 0:34:33 W45-49   
M50-54 1 Robert Economy 0:36:13 W50-54 1 Jenny Jaakola 0:51:39
M55-59 1 Stephen Chichester 0:41:34 W55-59 1 Marise Widmer 0:48:22
M60-64 1 Mark LeDuc 0:49:58 W60-64 1 Andriette Wickstrom 0:44:52
M65-69 1 John Naslund 0:46:02 W65-69 1 Kathleen Shea 0:57:01
M70-74 1 John Labalestra 0:51:25 W70-74 1 Gloria Jansen 0:55:40
M75-79 1 Phil Erickson 0:58:34 W75-79 1 Sandra Dalquist 1:01:19
M80-84 1 Alan Phillips 1:11:17 W80-84 1 Dorothy Marden 1:27:57
2018 MDRA Grand Prix Placings Overall (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M45 Daniel Strike 48 North Oaks, MN 1000 0:34:33 [37:30] 0:34:28 5:32.8 85.72%
2 MOp Daniel Peters 27 Minneapolis, MN 980 0:34:34 [32:45] 0:34:30 5:33.1 77.44%
3 M50 Robert Economy 54 Victoria, MN 960 0:36:13 [40:00] 0:36:08 5:48.9 86.04%
4 M35 Nathan Campeau 39 Minneapolis, MN 940 0:36:24 [34:00] 0:36:19 5:50.6 75.78%
5 WOp Stephanie Price 29 Minneapolis, MN 920 0:37:00 [38:30] 0:37:00 5:57.2 81.98%
6 M50 Jim Holovnia 54 Edina, MN 900 0:37:03 [40:00] 0:36:57 5:56.8 84.13%
7 M40 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 880 0:37:07 [35:30] 0:37:02 5:57.6 75.42%
8 W40 Melissa Gacek 42 Saint Paul, MN 860 0:38:03 [43:45] 0:37:58 6:06.6 83.35%
9 M45 Omar Awad 50 Shoreview, MN 840 0:38:11 [40:00] 0:38:03 6:07.4 78.95%
10 WOp Lisa Baumert 31 Minneapolis, MN 820 0:38:21 [38:30] 0:38:16 6:09.5 79.28%
11 M35 Peter Mack 38 Duluth, MN 800 0:38:33 [34:00] 0:38:26 6:11.1 71.16%
12 WOp Melissa Agnew 27 Apple Valley, MN 780 0:38:36 [38:30] 0:38:30 6:11.7 78.79%
13 M50 Jim Larranaga 53 Chanhassen, MN 760 0:39:02 [40:00] 0:38:56 6:15.9 79.16%
14 M50 Eric Porte 53 Minneapolis, MN 740 0:39:46 [40:00] 0:39:38 6:22.7 77.76%
15 M50 Daniel Baron 52 Edina, MN 720 0:40:29 [40:00] 0:40:21 6:29.6 75.73%
16 M50 Edward Jackson 52 Edina, MN 700 0:41:03 [40:00] 0:40:55 6:35.1 74.68%
17 M55 Stephen Chichester 55 Minneapolis, MN 680 0:41:34 [43:45] 0:41:25 6:39.9 75.72%
18 M55 Kirt Goetzke 57 Plymouth, MN 660 0:41:47 [43:45] 0:41:42 6:42.6 76.55%
19 M50 Craig Hagensick 54 Saint Paul, MN 640 0:42:14 [40:00] 0:42:05 6:46.3 73.87%
20 M45 Tom Ruen 50 Columbia Heights, MN 620 0:42:19 [40:00] 0:42:13 6:47.6 71.16%
21 M55 Rick Peterson 60 Maple Grove, MN 600 0:44:23 [48:30] 0:44:16 7:07.4 74.1%
22 M35 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 580 0:44:52 [34:00] 0:43:52 7:03.5 61.47%
23 W60 Andriette Wickstrom 63 Storm Lake, IA 560 0:44:52 [1:08:30] 0:44:46 7:12.2 90.53%
24 M65 John Naslund 68 Bloomington, MN 540 0:46:02 [58:00] 0:45:56 7:23.5 77.07%
25 M65 Michael Seaman 68 Minneapolis, MN 520 0:48:05 [58:00] 0:48:00 7:43.5 73.75%
26 W55 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 500 0:48:22 [59:00] 0:48:12 7:45.4 78.57%
27 M40 Mike Nixon 45 Maple Plain, MN 480 0:49:15 [37:30] 0:49:01 7:53.3 58.82%
28 M60 Mark LeDuc 63 Coon Rapids, MN 460 0:49:58 [48:30] 0:49:45 8:00.3 67.8%
29 M60 Danny Hansen 64 Brooklyn Center, MN 440 0:50:45 [48:30] 0:50:29 8:07.4 67.45%
30 M70 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 420 0:51:25 [1:30:00] 0:51:18 8:15.3 70.46%
31 M65 Arland Braaten-Lee 69 Northfield, MN 400 0:51:25 [58:00] 0:51:20 8:15.6 69.66%
32 W50 Jenny Jaakola 53 Eagan, MN 380 0:51:39 [52:00] 0:51:23 8:16.1 69.17%
33 W35 Nissa Larson 40 Golden Valley, MN 360 0:52:38 [43:45] 0:52:30 8:26.9 59.48%
34 M65 Larry Thompson 68 Woodbury, MN 340 0:54:15 [58:00] 0:53:57 8:40.9 65.62%
35 W70 Gloria Jansen 71 White Bear Lake, MN 320 0:55:40 [1:40:00] 0:55:32 8:56.2 82.2%
36 W65 Kathleen Shea 70 Northfield, MN 300 0:57:01 [1:40:00] 0:56:49 9:08.6 79.09%
37 W40 Kristal Hendrickson 41 Golden Valley, MN 280 0:57:02 [43:45] 0:56:39 9:07.0 55.48%
38 M75 Phil Erickson 77 St. Paul, MN 260 0:58:34 [1:40:00] 0:58:10 9:21.6 69.11%
39 M60 James Reimann 61 Eagan, MN 240 0:58:55 [48:30] 0:58:42 9:26.8 56.4%
40 W55 Tuyet-Anh Tran 58 Minnetonka, MN 220 0:59:30 [59:00] 0:59:05 9:30.5 64.09%
41 W75 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 200 1:01:19 [1:40:00] 1:01:09 9:50.4 82.47%
42 M60 Howard Ojalvo 65 Shoreview, MN 180 1:02:57 [58:00] 1:02:41 10:05.2 54.85%
43 M70 Norm Purrington 75 Lake Elmo, MN 160 1:02:58 [1:40:00] 1:02:45 10:05.9 61.78%
44 M65 Patrick Ryan 70 Burnsville, MN 140 1:03:03 [1:30:00] 1:02:38 10:04.8 57.71%
45 M65 Stephen Maupin 67 St Louis Park, MN 120 1:07:28 [58:00] 1:07:22 10:50.5 52.04%
46 M55 James Chase 58 Minneapolis, MN 100 1:08:18 [43:45] 1:08:01 10:56.7 47.35%
47 W65 Annette LeDuc 66 Minneapolis, MN 80 1:09:31 [1:38:00] 1:09:08 11:07.5 61.19%
48 M80 Alan Phillips 84 Minneapolis, MN 60 1:11:17 [1:40:00] 1:10:58 11:25.2 67.5%
49 M65 Don Soule 68 Rosemount, MN 40 1:18:07 [58:00] 1:17:39 12:29.8 45.59%
50 W80 Dorothy Marden 80 Minneapolis, MN 20 1:27:57 [1:40:00] 1:27:37 14:06.0 60.94%
2018 MDRA Grand Prix Placings Men's Overall (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M45 Daniel Strike 48 North Oaks, MN 1000 0:34:33 [37:30] 0:34:28 5:32.8 85.72%
2 MOp Daniel Peters 27 Minneapolis, MN 980 0:34:34 [32:45] 0:34:30 5:33.1 77.44%
3 M50 Robert Economy 54 Victoria, MN 960 0:36:13 [40:00] 0:36:08 5:48.9 86.04%
4 M35 Nathan Campeau 39 Minneapolis, MN 940 0:36:24 [34:00] 0:36:19 5:50.6 75.78%
5 M50 Jim Holovnia 54 Edina, MN 900 0:37:03 [40:00] 0:36:57 5:56.8 84.13%
6 M40 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 880 0:37:07 [35:30] 0:37:02 5:57.6 75.42%
7 M45 Omar Awad 50 Shoreview, MN 840 0:38:11 [40:00] 0:38:03 6:07.4 78.95%
8 M35 Peter Mack 38 Duluth, MN 800 0:38:33 [34:00] 0:38:26 6:11.1 71.16%
9 M50 Jim Larranaga 53 Chanhassen, MN 760 0:39:02 [40:00] 0:38:56 6:15.9 79.16%
10 M50 Eric Porte 53 Minneapolis, MN 740 0:39:46 [40:00] 0:39:38 6:22.7 77.76%
11 M50 Daniel Baron 52 Edina, MN 720 0:40:29 [40:00] 0:40:21 6:29.6 75.73%
12 M50 Edward Jackson 52 Edina, MN 700 0:41:03 [40:00] 0:40:55 6:35.1 74.68%
13 M55 Stephen Chichester 55 Minneapolis, MN 680 0:41:34 [43:45] 0:41:25 6:39.9 75.72%
14 M55 Kirt Goetzke 57 Plymouth, MN 660 0:41:47 [43:45] 0:41:42 6:42.6 76.55%
15 M50 Craig Hagensick 54 Saint Paul, MN 640 0:42:14 [40:00] 0:42:05 6:46.3 73.87%
16 M45 Tom Ruen 50 Columbia Heights, MN 620 0:42:19 [40:00] 0:42:13 6:47.6 71.16%
17 M55 Rick Peterson 60 Maple Grove, MN 600 0:44:23 [48:30] 0:44:16 7:07.4 74.1%
18 M35 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 580 0:44:52 [34:00] 0:43:52 7:03.5 61.47%
19 M65 John Naslund 68 Bloomington, MN 540 0:46:02 [58:00] 0:45:56 7:23.5 77.07%
20 M65 Michael Seaman 68 Minneapolis, MN 520 0:48:05 [58:00] 0:48:00 7:43.5 73.75%
21 M40 Mike Nixon 45 Maple Plain, MN 480 0:49:15 [37:30] 0:49:01 7:53.3 58.82%
22 M60 Mark LeDuc 63 Coon Rapids, MN 460 0:49:58 [48:30] 0:49:45 8:00.3 67.8%
23 M60 Danny Hansen 64 Brooklyn Center, MN 440 0:50:45 [48:30] 0:50:29 8:07.4 67.45%
24 M70 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 420 0:51:25 [1:30:00] 0:51:18 8:15.3 70.46%
25 M65 Arland Braaten-Lee 69 Northfield, MN 400 0:51:25 [58:00] 0:51:20 8:15.6 69.66%
26 M65 Larry Thompson 68 Woodbury, MN 340 0:54:15 [58:00] 0:53:57 8:40.9 65.62%
27 M75 Phil Erickson 77 St. Paul, MN 260 0:58:34 [1:40:00] 0:58:10 9:21.6 69.11%
28 M60 James Reimann 61 Eagan, MN 240 0:58:55 [48:30] 0:58:42 9:26.8 56.4%
29 M60 Howard Ojalvo 65 Shoreview, MN 180 1:02:57 [58:00] 1:02:41 10:05.2 54.85%
30 M70 Norm Purrington 75 Lake Elmo, MN 160 1:02:58 [1:40:00] 1:02:45 10:05.9 61.78%
31 M65 Patrick Ryan 70 Burnsville, MN 140 1:03:03 [1:30:00] 1:02:38 10:04.8 57.71%
32 M65 Stephen Maupin 67 St Louis Park, MN 120 1:07:28 [58:00] 1:07:22 10:50.5 52.04%
33 M55 James Chase 58 Minneapolis, MN 100 1:08:18 [43:45] 1:08:01 10:56.7 47.35%
34 M80 Alan Phillips 84 Minneapolis, MN 60 1:11:17 [1:40:00] 1:10:58 11:25.2 67.5%
35 M65 Don Soule 68 Rosemount, MN 40 1:18:07 [58:00] 1:17:39 12:29.8 45.59%

2018 MDRA Grand Prix Placings Women's Overall (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 WOp Stephanie Price 29 Minneapolis, MN 920 0:37:00 [38:30] 0:37:00 5:57.2 81.98%
2 W40 Melissa Gacek 42 Saint Paul, MN 860 0:38:03 [43:45] 0:37:58 6:06.6 83.35%
3 WOp Lisa Baumert 31 Minneapolis, MN 820 0:38:21 [38:30] 0:38:16 6:09.5 79.28%
4 WOp Melissa Agnew 27 Apple Valley, MN 780 0:38:36 [38:30] 0:38:30 6:11.7 78.79%
5 W60 Andriette Wickstrom 63 Storm Lake, IA 560 0:44:52 [1:08:30] 0:44:46 7:12.2 90.53%
6 W55 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 500 0:48:22 [59:00] 0:48:12 7:45.4 78.57%
7 W50 Jenny Jaakola 53 Eagan, MN 380 0:51:39 [52:00] 0:51:23 8:16.1 69.17%
8 W35 Nissa Larson 40 Golden Valley, MN 360 0:52:38 [43:45] 0:52:30 8:26.9 59.48%
9 W70 Gloria Jansen 71 White Bear Lake, MN 320 0:55:40 [1:40:00] 0:55:32 8:56.2 82.2%
10 W65 Kathleen Shea 70 Northfield, MN 300 0:57:01 [1:40:00] 0:56:49 9:08.6 79.09%
11 W40 Kristal Hendrickson 41 Golden Valley, MN 280 0:57:02 [43:45] 0:56:39 9:07.0 55.48%
12 W55 Tuyet-Anh Tran 58 Minnetonka, MN 220 0:59:30 [59:00] 0:59:05 9:30.5 64.09%
13 W75 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 200 1:01:19 [1:40:00] 1:01:09 9:50.4 82.47%
14 W65 Annette LeDuc 66 Minneapolis, MN 80 1:09:31 [1:38:00] 1:09:08 11:07.5 61.19%
15 W80 Dorothy Marden 80 Minneapolis, MN 20 1:27:57 [1:40:00] 1:27:37 14:06.0 60.94%

2018 Results Men's 18-34 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 MOp Daniel Peters 27 Minneapolis, MN 980 0:34:34 [32:45] 0:34:30 5:33.1 77.44%

2018 Results Women's 18-34 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 WOp Stephanie Price 29 Minneapolis, MN 920 0:37:00 [38:30] 0:37:00 5:57.2 81.98%
2 WOp Lisa Baumert 31 Minneapolis, MN 820 0:38:21 [38:30] 0:38:16 6:09.5 79.28%
3 WOp Melissa Agnew 27 Apple Valley, MN 780 0:38:36 [38:30] 0:38:30 6:11.7 78.79%

2018 Results Men's 35-39 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M35 Nathan Campeau 39 Minneapolis, MN 940 0:36:24 [34:00] 0:36:19 5:50.6 75.78%
2 M35 Peter Mack 38 Duluth, MN 800 0:38:33 [34:00] 0:38:26 6:11.1 71.16%
3 M35 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 580 0:44:52 [34:00] 0:43:52 7:03.5 61.47%

2018 Results Women's 35-39 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W35 Nissa Larson 40 Golden Valley, MN 360 0:52:38 [43:45] 0:52:30 8:26.9 59.48%

2018 Results Men's 40-44 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M40 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 880 0:37:07 [35:30] 0:37:02 5:57.6 75.42%
2 M40 Mike Nixon 45 Maple Plain, MN 480 0:49:15 [37:30] 0:49:01 7:53.3 58.82%

2018 Results Women's 40-44 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W40 Melissa Gacek 42 Saint Paul, MN 860 0:38:03 [43:45] 0:37:58 6:06.6 83.35%
2 W40 Kristal Hendrickson 41 Golden Valley, MN 280 0:57:02 [43:45] 0:56:39 9:07.0 55.48%

2018 Results Men's 45-49 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M45 Daniel Strike 48 North Oaks, MN 1000 0:34:33 [37:30] 0:34:28 5:32.8 85.72%
2 M45 Omar Awad 50 Shoreview, MN 840 0:38:11 [40:00] 0:38:03 6:07.4 78.95%
3 M45 Tom Ruen 50 Columbia Heights, MN 620 0:42:19 [40:00] 0:42:13 6:47.6 71.16%

2018 Results Women's 45-49 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
No competitors

2018 Results Men's 50-54 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M50 Robert Economy 54 Victoria, MN 960 0:36:13 [40:00] 0:36:08 5:48.9 86.04%
2 M50 Jim Holovnia 54 Edina, MN 900 0:37:03 [40:00] 0:36:57 5:56.8 84.13%
3 M50 Jim Larranaga 53 Chanhassen, MN 760 0:39:02 [40:00] 0:38:56 6:15.9 79.16%
4 M50 Eric Porte 53 Minneapolis, MN 740 0:39:46 [40:00] 0:39:38 6:22.7 77.76%
5 M50 Daniel Baron 52 Edina, MN 720 0:40:29 [40:00] 0:40:21 6:29.6 75.73%
6 M50 Edward Jackson 52 Edina, MN 700 0:41:03 [40:00] 0:40:55 6:35.1 74.68%
7 M50 Craig Hagensick 54 Saint Paul, MN 640 0:42:14 [40:00] 0:42:05 6:46.3 73.87%

2018 Results Women's 50-54 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W50 Jenny Jaakola 53 Eagan, MN 380 0:51:39 [52:00] 0:51:23 8:16.1 69.17%

2018 Results Men's 55-59 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M55 Stephen Chichester 55 Minneapolis, MN 680 0:41:34 [43:45] 0:41:25 6:39.9 75.72%
2 M55 Kirt Goetzke 57 Plymouth, MN 660 0:41:47 [43:45] 0:41:42 6:42.6 76.55%
3 M55 Rick Peterson 60 Maple Grove, MN 600 0:44:23 [48:30] 0:44:16 7:07.4 74.1%
4 M55 James Chase 58 Minneapolis, MN 100 1:08:18 [43:45] 1:08:01 10:56.7 47.35%

2018 Results Women's 55-59 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W55 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 500 0:48:22 [59:00] 0:48:12 7:45.4 78.57%
2 W55 Tuyet-Anh Tran 58 Minnetonka, MN 220 0:59:30 [59:00] 0:59:05 9:30.5 64.09%

2018 Results Men's 60-64 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M60 Mark LeDuc 63 Coon Rapids, MN 460 0:49:58 [48:30] 0:49:45 8:00.3 67.8%
2 M60 Danny Hansen 64 Brooklyn Center, MN 440 0:50:45 [48:30] 0:50:29 8:07.4 67.45%
3 M60 James Reimann 61 Eagan, MN 240 0:58:55 [48:30] 0:58:42 9:26.8 56.4%
4 M60 Howard Ojalvo 65 Shoreview, MN 180 1:02:57 [58:00] 1:02:41 10:05.2 54.85%

2018 Results Women's 60-64 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W60 Andriette Wickstrom 63 Storm Lake, IA 560 0:44:52 [1:08:30] 0:44:46 7:12.2 90.53%

2018 Results Men's 65-69 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M65 John Naslund 68 Bloomington, MN 540 0:46:02 [58:00] 0:45:56 7:23.5 77.07%
2 M65 Michael Seaman 68 Minneapolis, MN 520 0:48:05 [58:00] 0:48:00 7:43.5 73.75%
3 M65 Arland Braaten-Lee 69 Northfield, MN 400 0:51:25 [58:00] 0:51:20 8:15.6 69.66%
4 M65 Larry Thompson 68 Woodbury, MN 340 0:54:15 [58:00] 0:53:57 8:40.9 65.62%
5 M65 Patrick Ryan 70 Burnsville, MN 140 1:03:03 [1:30:00] 1:02:38 10:04.8 57.71%
6 M65 Stephen Maupin 67 St Louis Park, MN 120 1:07:28 [58:00] 1:07:22 10:50.5 52.04%
7 M65 Don Soule 68 Rosemount, MN 40 1:18:07 [58:00] 1:17:39 12:29.8 45.59%

2018 Results Women's 65-69 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W65 Kathleen Shea 70 Northfield, MN 300 0:57:01 [1:40:00] 0:56:49 9:08.6 79.09%
2 W65 Annette LeDuc 66 Minneapolis, MN 80 1:09:31 [1:38:00] 1:09:08 11:07.5 61.19%

2018 Results Men's 70-74 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M70 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 420 0:51:25 [1:30:00] 0:51:18 8:15.3 70.46%
2 M70 Norm Purrington 75 Lake Elmo, MN 160 1:02:58 [1:40:00] 1:02:45 10:05.9 61.78%

2018 Results Women's 70-74 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W70 Gloria Jansen 71 White Bear Lake, MN 320 0:55:40 [1:40:00] 0:55:32 8:56.2 82.2%

2018 Results Men's 75-79 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M75 Phil Erickson 77 St. Paul, MN 260 0:58:34 [1:40:00] 0:58:10 9:21.6 69.11%

2018 Results Women's 75-79 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W75 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 200 1:01:19 [1:40:00] 1:01:09 9:50.4 82.47%

2018 Results Men's 80-84 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M80 Alan Phillips 84 Minneapolis, MN 60 1:11:17 [1:40:00] 1:10:58 11:25.2 67.5%

2018 Results Women's 80-84 (event 10) Top
Place Division Team Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W80 Dorothy Marden 80 Minneapolis, MN 20 1:27:57 [1:40:00] 1:27:37 14:06.0 60.94%

Grand Prix event results report generated: 9/7/2019. If you know any corrections, contact information here.