2017 2019
HOME | YEARS | RACES | STANDINGS | RULES
Saturday, February 10, 2018
Event 1 Event 2
[MAP]
TC Valentine 5k
Event 3
Winners (Event 2)
Overall (47)
Men (33) Women (14)
1 Daniel Peters 0:16:48 1 Annie Melek 0:23:37
2 Robert Economy 0:18:18 2 Marise Widmer 0:24:01
3 Blair Hull 0:18:23 3 Jenny Jaakola 0:24:51
4 James Rinek 0:18:24 4 Kathryn Lucht 0:26:47
5 Jim Larranaga 0:18:42 5 Gloria Jansen 0:27:50
6 Jason Chrudimsky 0:19:00 6 Kristen Kinnear-Ohlmann 0:28:30
Age divisions
M18-34 1   Daniel Peters 0:16:48 W18-34   
M35-39 1   Blair Hull 0:18:23 W35-39 1   Kathryn Lucht 0:26:47
M40-44 1   Jason Chrudimsky 0:19:00 W40-44 1   Kristen Kinnear-Ohlmann 0:28:30
M45-49 1   Jeffrey Williams 0:37:22 W45-49 1   Annie Melek 0:23:37
M50-54 1   Robert Economy 0:18:18 W50-54 1   Jenny Jaakola 0:24:51
M55-59 1   Peter Kessler 0:20:37 W55-59 1   Marise Widmer 0:24:01
M60-64 1   Bill Reinfeld 0:22:07 W60-64 1   Linda Williams 0:32:04
M65-69 1   Michael Seaman 0:23:20 W65-69 1   Annette Leduc 0:41:10
M70-74 1   John Labalestra 0:26:37 W70-74 1   Gloria Jansen 0:27:50
M75-79 1   Edward Rousseau 0:33:49 W75-79 1   Sandra Dalquist 0:32:33
M80-84 1   Darrell Christensen 0:29:00 W80-84 1   Dorothy Marden 0:41:32
2018 MDRA Grand Prix Placings Overall (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 MOp 2119 Daniel Peters 26 Minneapolis, MN 1000 0:16:48 [15:45] 0:16:48 5:24.4 77.28%
2 M50 1318 Robert Economy 54 Victoria, MN 978 0:18:18 [19:15] 0:18:18 5:53.4 83.14%
3 M35 988 Blair Hull 37 Minneapolis, MN 957 0:18:23 [16:30] 0:18:20 5:54.0 73.22%
4 MOp 1277 James Rinek 30 Lauderdale, MN 935 0:18:24 [15:45] 0:18:22 5:54.7 70.9%
5 M50 1855 Jim Larranaga 52 Chanhassen, MN 913 0:18:42 [19:15] 0:18:42 6:01.1 80.11%
6 M40 1452 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 891 0:19:00 [17:00] 0:18:59 6:06.6 72.73%
7 M50 1399 Edward Jackson 52 Edina, MN 870 0:19:32 [19:15] 0:19:29 6:16.2 76.89%
8 M50 1395 Daniel Baron 51 Edina, MN 848 0:20:04 [19:15] 0:20:02 6:26.8 74.2%
9 M35 388 Troy Handy 38 Le Sueur, MN 826 0:20:21 [16:30] 0:20:17 6:31.7 66.64%
10 M55 1917 Peter Kessler 56 New Hope, MN 804 0:20:37 [21:00] 0:20:35 6:37.5 75.1%
11 M50 1385 Craig Hagensick 53 Saint Paul, MN 783 0:20:45 [19:15] 0:20:42 6:39.7 72.93%
12 M35 984 Peter Mack 37 Duluth, MN 761 0:20:48 [16:30] 0:20:42 6:39.7 64.85%
13 M50 2136 Todd Kuglin 53 Maple Grove, MN 739 0:21:06 [19:15] 0:20:57 6:44.5 72.06%
14 M35 72 Dash Miller 39 Minneapolis, MN 717 0:21:07 [16:30] 0:21:02 6:46.2 64.72%
15 MOp 1135 Thomas Datwyler 31 Minneapolis, MN 696 0:21:26 [15:45] 0:20:49 6:42.0 62.7%
16 M60 1543 Bill Reinfeld 63 Champlin, MN 674 0:22:07 [23:15] 0:21:58 7:04.2 74.53%
17 M65 2008 Michael Seaman 67 Minneapolis, MN 652 0:23:20 [28:00] 0:23:18 7:29.9 72.73%
18 M55 2067 Kirt Goetzke 57 Plymout, MN 630 0:23:24 [21:00] 0:23:21 7:30.9 66.73%
19 W45 1907 Annie Melek 45 Shakopee, MN 609 0:23:37 [23:00] 0:23:33 7:34.8 66.72%
20 W55 1586 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 587 0:24:01 [28:30] 0:23:50 7:40.2 75.93%
21 W50 301 Jenny Jaakola 52 Eagan, MN 565 0:24:51 [25:00] 0:24:33 7:54.1 68.8%
22 M55 1566 Gary Steele 59 Maple Grove, MN 543 0:24:57 [21:00] 0:24:47 7:58.6 63.9%
23 M35 944 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 522 0:26:06 [16:30] 0:23:40 7:37.0 56.04%
24 M55 15 David Wasson 59 Falcon Heights, MN 500 0:26:15 [21:00] 0:26:02 8:22.7 60.83%
25 M60 1453 Danny Hansen 63 Brooklyn Center, MN 478 0:26:30 [23:15] 0:25:55 8:20.5 63.17%
26 M70 1332 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 457 0:26:37 [43:15] 0:26:18 8:27.9 66.42%
27 W35 2018 Kathryn Lucht 35 Chaska, MN 435 0:26:47 [20:00] 0:26:13 8:26.3 56.69%
28 W70 1021 Gloria Jansen 70 White Bear Lake, MN 413 0:27:50 [50:00] 0:27:39 8:53.9 76.35%
29 W40 947 Kristen Kinnear-Ohlmann 42 Bloomington, MN 391 0:28:30 [21:00] 0:27:43 8:55.2 55.4%
30 M60 1430 Howard Ojalvo 64 Shoreview, MN 370 0:28:34 [23:15] 0:28:07 9:03.0 58.73%
31 M80 1518 Darrell Christensen 80 Bloomington, MN 348 0:29:00 [50:00] 0:28:24 9:08.4 72.99%
32 W55 1223 Tuyet-Anh Tran 57 Minnetonka, MN 326 0:29:57 [28:30] 0:29:20 9:26.4 60.97%
33 M70 1827 Norm Purrington 74 Lake Elmo, MN 304 0:30:06 [43:15] 0:29:58 9:38.7 61.54%
34 M60 1527 James Reimann 60 Eagan, MN 283 0:30:49 [23:15] 0:30:40 9:52.2 52.07%
35 W40 1367 Kristal Hendrickson 40 Golden Valley, MN 261 0:30:59 [21:00] 0:29:57 9:38.4 50.65%
36 M65 1649 Steve Maupin 66 St Louis Park, MN 239 0:31:18 [28:00] 0:30:53 9:56.4 54.39%
37 W50 2167 Melissa Lecy 54 Apple Valley, MN 217 0:31:23 [25:00] 0:30:44 9:53.5 56.21%
38 W60 31 Linda Williams 61 Hager City, WI 196 0:32:04 [33:00] 0:31:27 10:07.3 59.67%
39 W75 1282 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 174 0:32:33 [50:00] 0:32:11 10:21.5 72.66%
40 M65 2076 Patrick Ryan 69 Burnsville, MN 152 0:32:56 [28:00] 0:32:15 10:22.8 53.57%
41 M75 1636 Edward Rousseau 78 Minneapolis, MN 130 0:33:49 [50:00] 0:33:41 10:50.5 58.87%
42 M70 1391 D. Joseph Carlson 74 Hastings, MN 109 0:34:40 [43:15] 0:33:31 10:47.2 55.02%
43 M55 2050 James Chase 58 Minneapolis, MN 87 0:36:44 [21:00] 0:34:33 11:07.2 45.47%
44 M45 193 Jeffrey Williams 48 Rosemount, MN 65 0:37:22 [18:00] 0:34:52 11:13.3 41.68%
45 W65 1929 Annette Leduc 65 Minneapolis, MN 43 0:41:10 [47:15] 0:38:57 12:32.2 50.68%
46 W80 1478 Dorothy Marden 81 Minneapolis, MN 22 0:41:32 [50:00] 0:40:15 12:57.3 62.21%
W40 1829 Karis Lysne
(Before registration)
44 Falcon Heights, MN -- 0:24:13 [21:00] 0:24:00 7:43.5 64.93%
2018 MDRA Grand Prix Placings Men's Overall (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 MOp 2119 Daniel Peters 26 Minneapolis, MN 1000 0:16:48 [15:45] 0:16:48 5:24.4 77.28%
2 M50 1318 Robert Economy 54 Victoria, MN 978 0:18:18 [19:15] 0:18:18 5:53.4 83.14%
3 M35 988 Blair Hull 37 Minneapolis, MN 957 0:18:23 [16:30] 0:18:20 5:54.0 73.22%
4 MOp 1277 James Rinek 30 Lauderdale, MN 935 0:18:24 [15:45] 0:18:22 5:54.7 70.9%
5 M50 1855 Jim Larranaga 52 Chanhassen, MN 913 0:18:42 [19:15] 0:18:42 6:01.1 80.11%
6 M40 1452 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 891 0:19:00 [17:00] 0:18:59 6:06.6 72.73%
7 M50 1399 Edward Jackson 52 Edina, MN 870 0:19:32 [19:15] 0:19:29 6:16.2 76.89%
8 M50 1395 Daniel Baron 51 Edina, MN 848 0:20:04 [19:15] 0:20:02 6:26.8 74.2%
9 M35 388 Troy Handy 38 Le Sueur, MN 826 0:20:21 [16:30] 0:20:17 6:31.7 66.64%
10 M55 1917 Peter Kessler 56 New Hope, MN 804 0:20:37 [21:00] 0:20:35 6:37.5 75.1%
11 M50 1385 Craig Hagensick 53 Saint Paul, MN 783 0:20:45 [19:15] 0:20:42 6:39.7 72.93%
12 M35 984 Peter Mack 37 Duluth, MN 761 0:20:48 [16:30] 0:20:42 6:39.7 64.85%
13 M50 2136 Todd Kuglin 53 Maple Grove, MN 739 0:21:06 [19:15] 0:20:57 6:44.5 72.06%
14 M35 72 Dash Miller 39 Minneapolis, MN 717 0:21:07 [16:30] 0:21:02 6:46.2 64.72%
15 MOp 1135 Thomas Datwyler 31 Minneapolis, MN 696 0:21:26 [15:45] 0:20:49 6:42.0 62.7%
16 M60 1543 Bill Reinfeld 63 Champlin, MN 674 0:22:07 [23:15] 0:21:58 7:04.2 74.53%
17 M65 2008 Michael Seaman 67 Minneapolis, MN 652 0:23:20 [28:00] 0:23:18 7:29.9 72.73%
18 M55 2067 Kirt Goetzke 57 Plymout, MN 630 0:23:24 [21:00] 0:23:21 7:30.9 66.73%
19 M55 1566 Gary Steele 59 Maple Grove, MN 543 0:24:57 [21:00] 0:24:47 7:58.6 63.9%
20 M35 944 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 522 0:26:06 [16:30] 0:23:40 7:37.0 56.04%
21 M55 15 David Wasson 59 Falcon Heights, MN 500 0:26:15 [21:00] 0:26:02 8:22.7 60.83%
22 M60 1453 Danny Hansen 63 Brooklyn Center, MN 478 0:26:30 [23:15] 0:25:55 8:20.5 63.17%
23 M70 1332 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 457 0:26:37 [43:15] 0:26:18 8:27.9 66.42%
24 M60 1430 Howard Ojalvo 64 Shoreview, MN 370 0:28:34 [23:15] 0:28:07 9:03.0 58.73%
25 M80 1518 Darrell Christensen 80 Bloomington, MN 348 0:29:00 [50:00] 0:28:24 9:08.4 72.99%
26 M70 1827 Norm Purrington 74 Lake Elmo, MN 304 0:30:06 [43:15] 0:29:58 9:38.7 61.54%
27 M60 1527 James Reimann 60 Eagan, MN 283 0:30:49 [23:15] 0:30:40 9:52.2 52.07%
28 M65 1649 Steve Maupin 66 St Louis Park, MN 239 0:31:18 [28:00] 0:30:53 9:56.4 54.39%
29 M65 2076 Patrick Ryan 69 Burnsville, MN 152 0:32:56 [28:00] 0:32:15 10:22.8 53.57%
30 M75 1636 Edward Rousseau 78 Minneapolis, MN 130 0:33:49 [50:00] 0:33:41 10:50.5 58.87%
31 M70 1391 D. Joseph Carlson 74 Hastings, MN 109 0:34:40 [43:15] 0:33:31 10:47.2 55.02%
32 M55 2050 James Chase 58 Minneapolis, MN 87 0:36:44 [21:00] 0:34:33 11:07.2 45.47%
33 M45 193 Jeffrey Williams 48 Rosemount, MN 65 0:37:22 [18:00] 0:34:52 11:13.3 41.68%

2018 MDRA Grand Prix Placings Women's Overall (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W45 1907 Annie Melek 45 Shakopee, MN 609 0:23:37 [23:00] 0:23:33 7:34.8 66.72%
2 W55 1586 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 587 0:24:01 [28:30] 0:23:50 7:40.2 75.93%
3 W50 301 Jenny Jaakola 52 Eagan, MN 565 0:24:51 [25:00] 0:24:33 7:54.1 68.8%
4 W35 2018 Kathryn Lucht 35 Chaska, MN 435 0:26:47 [20:00] 0:26:13 8:26.3 56.69%
5 W70 1021 Gloria Jansen 70 White Bear Lake, MN 413 0:27:50 [50:00] 0:27:39 8:53.9 76.35%
6 W40 947 Kristen Kinnear-Ohlmann 42 Bloomington, MN 391 0:28:30 [21:00] 0:27:43 8:55.2 55.4%
7 W55 1223 Tuyet-Anh Tran 57 Minnetonka, MN 326 0:29:57 [28:30] 0:29:20 9:26.4 60.97%
8 W40 1367 Kristal Hendrickson 40 Golden Valley, MN 261 0:30:59 [21:00] 0:29:57 9:38.4 50.65%
9 W50 2167 Melissa Lecy 54 Apple Valley, MN 217 0:31:23 [25:00] 0:30:44 9:53.5 56.21%
10 W60 31 Linda Williams 61 Hager City, WI 196 0:32:04 [33:00] 0:31:27 10:07.3 59.67%
11 W75 1282 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 174 0:32:33 [50:00] 0:32:11 10:21.5 72.66%
12 W65 1929 Annette Leduc 65 Minneapolis, MN 43 0:41:10 [47:15] 0:38:57 12:32.2 50.68%
13 W80 1478 Dorothy Marden 81 Minneapolis, MN 22 0:41:32 [50:00] 0:40:15 12:57.3 62.21%
W40 1829 Karis Lysne
(Before registration)
44 Falcon Heights, MN -- 0:24:13 [21:00] 0:24:00 7:43.5 64.93%

2018 Results Men's 18-34 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 MOp 2119 Daniel Peters 26 Minneapolis, MN 1000 0:16:48 [15:45] 0:16:48 5:24.4 77.28%
2 MOp 1277 James Rinek 30 Lauderdale, MN 935 0:18:24 [15:45] 0:18:22 5:54.7 70.9%
3 MOp 1135 Thomas Datwyler 31 Minneapolis, MN 696 0:21:26 [15:45] 0:20:49 6:42.0 62.7%

2018 Results Women's 18-34 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
No competitors

2018 Results Men's 35-39 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M35 988 Blair Hull 37 Minneapolis, MN 957 0:18:23 [16:30] 0:18:20 5:54.0 73.22%
2 M35 388 Troy Handy 38 Le Sueur, MN 826 0:20:21 [16:30] 0:20:17 6:31.7 66.64%
3 M35 984 Peter Mack 37 Duluth, MN 761 0:20:48 [16:30] 0:20:42 6:39.7 64.85%
4 M35 72 Dash Miller 39 Minneapolis, MN 717 0:21:07 [16:30] 0:21:02 6:46.2 64.72%
5 M35 944 Michael Hewitt 35 Minneapolis, MN 522 0:26:06 [16:30] 0:23:40 7:37.0 56.04%

2018 Results Women's 35-39 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W35 2018 Kathryn Lucht 35 Chaska, MN 435 0:26:47 [20:00] 0:26:13 8:26.3 56.69%

2018 Results Men's 40-44 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M40 1452 Jason Chrudimsky 41 Minneapolis, MN 891 0:19:00 [17:00] 0:18:59 6:06.6 72.73%

2018 Results Women's 40-44 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W40 947 Kristen Kinnear-Ohlmann 42 Bloomington, MN 391 0:28:30 [21:00] 0:27:43 8:55.2 55.4%
2 W40 1367 Kristal Hendrickson 40 Golden Valley, MN 261 0:30:59 [21:00] 0:29:57 9:38.4 50.65%
W40 1829 Karis Lysne
(Before registration)
44 Falcon Heights, MN -- 0:24:13 [21:00] 0:24:00 7:43.5 64.93%

2018 Results Men's 45-49 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M45 193 Jeffrey Williams 48 Rosemount, MN 65 0:37:22 [18:00] 0:34:52 11:13.3 41.68%

2018 Results Women's 45-49 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W45 1907 Annie Melek 45 Shakopee, MN 609 0:23:37 [23:00] 0:23:33 7:34.8 66.72%

2018 Results Men's 50-54 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M50 1318 Robert Economy 54 Victoria, MN 978 0:18:18 [19:15] 0:18:18 5:53.4 83.14%
2 M50 1855 Jim Larranaga 52 Chanhassen, MN 913 0:18:42 [19:15] 0:18:42 6:01.1 80.11%
3 M50 1399 Edward Jackson 52 Edina, MN 870 0:19:32 [19:15] 0:19:29 6:16.2 76.89%
4 M50 1395 Daniel Baron 51 Edina, MN 848 0:20:04 [19:15] 0:20:02 6:26.8 74.2%
5 M50 1385 Craig Hagensick 53 Saint Paul, MN 783 0:20:45 [19:15] 0:20:42 6:39.7 72.93%
6 M50 2136 Todd Kuglin 53 Maple Grove, MN 739 0:21:06 [19:15] 0:20:57 6:44.5 72.06%

2018 Results Women's 50-54 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W50 301 Jenny Jaakola 52 Eagan, MN 565 0:24:51 [25:00] 0:24:33 7:54.1 68.8%
2 W50 2167 Melissa Lecy 54 Apple Valley, MN 217 0:31:23 [25:00] 0:30:44 9:53.5 56.21%

2018 Results Men's 55-59 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M55 1917 Peter Kessler 56 New Hope, MN 804 0:20:37 [21:00] 0:20:35 6:37.5 75.1%
2 M55 2067 Kirt Goetzke 57 Plymout, MN 630 0:23:24 [21:00] 0:23:21 7:30.9 66.73%
3 M55 1566 Gary Steele 59 Maple Grove, MN 543 0:24:57 [21:00] 0:24:47 7:58.6 63.9%
4 M55 15 David Wasson 59 Falcon Heights, MN 500 0:26:15 [21:00] 0:26:02 8:22.7 60.83%
5 M55 2050 James Chase 58 Minneapolis, MN 87 0:36:44 [21:00] 0:34:33 11:07.2 45.47%

2018 Results Women's 55-59 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W55 1586 Marise Widmer 58 Saint Paul, MN 587 0:24:01 [28:30] 0:23:50 7:40.2 75.93%
2 W55 1223 Tuyet-Anh Tran 57 Minnetonka, MN 326 0:29:57 [28:30] 0:29:20 9:26.4 60.97%

2018 Results Men's 60-64 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M60 1543 Bill Reinfeld 63 Champlin, MN 674 0:22:07 [23:15] 0:21:58 7:04.2 74.53%
2 M60 1453 Danny Hansen 63 Brooklyn Center, MN 478 0:26:30 [23:15] 0:25:55 8:20.5 63.17%
3 M60 1430 Howard Ojalvo 64 Shoreview, MN 370 0:28:34 [23:15] 0:28:07 9:03.0 58.73%
4 M60 1527 James Reimann 60 Eagan, MN 283 0:30:49 [23:15] 0:30:40 9:52.2 52.07%

2018 Results Women's 60-64 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W60 31 Linda Williams 61 Hager City, WI 196 0:32:04 [33:00] 0:31:27 10:07.3 59.67%

2018 Results Men's 65-69 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M65 2008 Michael Seaman 67 Minneapolis, MN 652 0:23:20 [28:00] 0:23:18 7:29.9 72.73%
2 M65 1649 Steve Maupin 66 St Louis Park, MN 239 0:31:18 [28:00] 0:30:53 9:56.4 54.39%
3 M65 2076 Patrick Ryan 69 Burnsville, MN 152 0:32:56 [28:00] 0:32:15 10:22.8 53.57%

2018 Results Women's 65-69 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W65 1929 Annette Leduc 65 Minneapolis, MN 43 0:41:10 [47:15] 0:38:57 12:32.2 50.68%

2018 Results Men's 70-74 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M70 1332 John Labalestra 70 Falcon Heights, MN 457 0:26:37 [43:15] 0:26:18 8:27.9 66.42%
2 M70 1827 Norm Purrington 74 Lake Elmo, MN 304 0:30:06 [43:15] 0:29:58 9:38.7 61.54%
3 M70 1391 D. Joseph Carlson 74 Hastings, MN 109 0:34:40 [43:15] 0:33:31 10:47.2 55.02%

2018 Results Women's 70-74 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W70 1021 Gloria Jansen 70 White Bear Lake, MN 413 0:27:50 [50:00] 0:27:39 8:53.9 76.35%

2018 Results Men's 75-79 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M75 1636 Edward Rousseau 78 Minneapolis, MN 130 0:33:49 [50:00] 0:33:41 10:50.5 58.87%

2018 Results Women's 75-79 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W75 1282 Sandra Dalquist 77 Rochester, MN 174 0:32:33 [50:00] 0:32:11 10:21.5 72.66%

2018 Results Men's 80-84 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 M80 1518 Darrell Christensen 80 Bloomington, MN 348 0:29:00 [50:00] 0:28:24 9:08.4 72.99%

2018 Results Women's 80-84 (event 2) Top
Place Division Bib Name Age City Points Time MNROY Net Pace Grade
1 W80 1478 Dorothy Marden 81 Minneapolis, MN 22 0:41:32 [50:00] 0:40:15 12:57.3 62.21%

Grand Prix event results report generated: 9/7/2019. If you know any corrections, contact information here.